O nás

historia

Naše rodinné vinárstvo založené v roku 2004, nadväzuje na dlhoročnú vinohradnícko – vinársku tradíciu rodiny Zárubovcov, odkiaľ pochádza manželka Andrea.

Spoločne  sme sa začali venovať vinárstvu a vinohradníctvu od roku 2000, najprv formou pomoci manželkinej mame vo vinohrade a pri  výrobe sudového vína.

Od roku 2002 sme začali vyrábať víno v menšom množstve pre seba a známych, v roku 2004 sme prebrali rodičovskú pivnicu, kedy sme sa začali  venovať výrobe vína profesne.

vihohrad Hospodárime na 2 vinohradoch o rozlohe 0,60 ha rodičovskej vinice vo Vinosadoch, v modranskom vinohradníckom rajóne,  avšak väčšiu časť hrozna nakupujeme od zmluvných vinohradníkov prevažne z Malokarpatskej vinohradníckej oblasti.

Preferujeme a vyrábame hlavne odrody, ktorým  miestne pôdne a klimatické podmienky najviac vyhovujú : Veltlínske zelené, Rulandské biele, Rizling vlašský, Rizling rýnsky, Frankovka modrá, Muller Thurgau.Hrozno spracúvame najmodernejšou technológiou vo svojej pivnici,  kde víno  kvasí pri regulovanej teplote a vyzrieva v  nerezových cisternách, plastových nádobách a drevenych sudoch.

Vína z našeho vinárstva sú odrodovo typické, suché, svieže, chuťovo čisté s príjemnými kyselinami, v ktorých vyniká typický malokarpatský terroir.

Vinárstvo ročne produkuje cca. 40.000 – 45.000 litrov vína.

Prvý väčší úspech dosiahla naša firma v roku 2007, keď náš Rizling rýnsky, neskorý zber,  ročníku 2006 bol zaradený medzi 100 najlepších slovenských vín v Salóne vín SR v Pezinku a medzi 60 najlepších vín malokarpatskej oblasti v Sieni slávy malokarpatských vín. 

Vína predávame v našej vínotéke v Pezinku www.vinoradnica.sk , ale aj vo vybraných vínotékach na celom Slovensku a v niektorých reštauračných zariadeniach.

Pozrite si aj

Kontaktujte nás.

 • Stretnime sa.
  M.R. Štefánika 1
  90201 Pezinok
  Otváracie hodiny
  Pondelok – Piatok: 10:00 -19:00
  Sobota: 9:00 – 19:00
  Web: Stránky vinotéky...
  Tel: (+905) 405 434
 • Napíšte nám.
  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
 • Sledujte nás.
  facebook